Menu

  Palmová riviéra

  Martinsicuro se nachází regionu Abruzzo ve střední Itálii, v jižní části vyhlášené Palmové riviéry - pět kilometrů od významného přístavu San Benedetto del Tronto a 49 km od města Teramo, hlavního města celé provincie. Martinsicuro se rozkládá na terénu, který byl obydlen již v době předrománské. Byl zde důležitý přístav, ze kterého vedla Solná Cesta do Říma. Charakteristickým znakem Martinsicura je palmová promenáda lemující mořské pobřeží, kde můžete při večerní procházce ochutnat výbornou italskou zmrzlinu, či jen tak posedět v některé z kaváren, nebo tradičních italských restaurací. V posledních letech se Martinsicuro stalo pro české turisty nejoblíbenějších místem Palmové riviéry. Ale nejen moře láká návštěvníky. Výtečná kuchyně, historické památky, příroda, to vše by nemělo zůstat opomenuto. Martinsicuro se pyšní čistými plážemi s pozvolným vstupem do vody. Podél pláže vede živá pěší promenáda s mnoha atrakcemi a cyklistická stezka, kterou se lze dostat na kole či kolečkových bruslích až do městečka Tortoreto Lido (15 km). Na výlet lákají i další turistická centra: Villa Rosa, San Benedetto del Tronto, Pesaro, Fano, Cupra Marittima, Alba Adriatica, Pineto, Silvi Marina, Montesilvano.

  Alba Adriatica je moderní středisko patřící k nejznámějším a neoblíbenějším letoviskům Palmové riviéry. Leží na břehu Jadranského moře na úpatí pohoří Grand Sasso, které je součástí přírodní rezervace Abruzzo. Alba Adriatica je město známe krásnou palmovou promenádou, která má největší koncentraci palem v Evropě a tím této oblasti dává nádech exotiky. Podél pláže vede 25km cyklostezka, která je ideální pro milovníky projížděk na kole či in-line bruslích. Moře je zde krásně čisté s pozvolným vstupem a písek je charakteristický svou „stříbrnou“ barvou. Místní pláže jsou dlouhé přes 3 km a široké až 100m. K dispozici je zde velké množství sportovního vyžití (plážový volejbal, minigolf, tenis, jízda na koních), ale i různé vodní sporty (windsurfing, vodní skútry, šlapací loďky či paragliding).

  Ve večerních hodinách se promenáda mění na místo společenských akcí, láká k příjemnému posezení a k poslechu hudby v místních barech či diskotékách. Služby jsou zde na vysoké úrovní a návštěva místních restaurací, pizzerii či cukráren budou velkým zážitkem.

   

  Město San Benedetto del Tronto je jedno z nejvyhledávanějších letovisek této oblasti nejen pro své zachované historické centrum, ale především pro nádhernou širokou promenádu s vzrostlými palmami obdivuhodného rozměru a šíře. Na pět set palem, vysázených na začátku tohoto století, zlatavě bílý písek a udržované čisté pláže, to vše se zasloužilo o název oblasti „Palmová riviéra“. Letovisko obklopuje kopcovitá krajina s malými i většími středověkými městečky, ideálními místy pro krátké výlety. Ve městě je rybářský přístav, řada obchodů, kaváren, pizzerii, palmové háje a parky. Pro sportovce jsou připraveny podél pobřeží stezky pro cyklisty a bruslaře.

  V oblasti Abruzzo se nachází jeden z největších přírodních parků Itálie Gran Sasso. Leží pouhých 50km od pobřeží Jaderského moře a chrání pod svými svahy překrásnou oblast Itálie – Palmovou riviéru. Gran Sasso je rájem vodopádů, roklí, strmých štítů a jeskyň. Nejvyšší horou Gran Sassa je masiv Corno Grande (2 912m), pod jehož vrcholem leží jediný ledovec této oblasti – Calderone, který je zároveň nejjižnější ledovec Evropy. 

  Zobrazit vyhledávací formulář
  Destinace nebo název hotelu
  Kam chcete cestovat?
  Zavřít
  Kdy chcete cestovat?
  Zavřít
  červen
  poútstčtsone
  červenec
  poútstčtsone
  1 den
  15 dní a více
  2 dospělí 0 dětí
  Vyberte cestující
  Zavřít
  Počet dospělých
  Počet dětí
  Vyberte
  Doprava
  Zavřít
  Cena
  0 Kč
  50 000 Kč a více
  Strava
  Typ zájezdu
  Kategorie
  Sleva
  Vzdálenosti a vybavení
  Cestovní kanceláře